MücriM
Bediüzzaman nasıl dua ederdi? 112
MücriM
Bediüzzaman nasıl dua ederdi? 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Bediüzzaman nasıl dua ederdi?

2 posters
YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

Bediüzzaman nasıl dua ederdi? Empty
MesajKonu: Bediüzzaman nasıl dua ederdi?   Bediüzzaman nasıl dua ederdi? EmptyÇarş. Eyl. 16, 2009 8:29 am

Bediüzzaman nasıl dua ederdi? 61421

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Bayram Yüksel anlatıyor:

Mübarek Üstadımızın Isparda'daki menzilinde baş ucunda beş metre uzunluğunda, bir metre eninde bir şecere vardı. Peygamberimizin (s.a.v) âl-i beytinden, evradlarında ism-i şerifleri olan zatların nereden geldiğini ayrı ayrı oklarla gösteriyordu. Çok arzu etmeme rağmen saymaya bir türlü muvaffak olamadım.

Üstadımız dua ederken isim üzerine çok ehemmiyet verirdi. Bazı Nur Talebeleri, Üstadımızı ziyaret ettiklerinde Üstadımız isimlerini yazdırırdı. Başucuna koyar, o ismi ezberleyinceye kadar yanında muhafaza ederdi. Ve şöyle misal verirdi: 'Nasıl ki bir yere mektup attığınızda zarfın üzerine güzel yazarsanız, gideceği yere güzel gider, dua ederken de ismiyle zikredilirse daha iyi olur' derdi.

Gıyâbî yapılan dua daha makbul olur

Üstadımız, 'Hem gıyâbî yapılan dua daha makbul olur. Çünkü ben senin ağzınla günah işlemedim, sen de benim ağzımla işlemedin. Onun için gıyâbî yapılan dualar daha makbul olur. Dua bir iksirdir, toprağı gümüş yapar, gümüşü de altın yapar' derdi.

(Son Şahitler, Necmeddin Şahiner)

changeTarget(document.getElementById("news_content"))
http://mucrim.eniyiforum.org
aSuDe
Admin
aSuDe

Rep Puanı : uğurböcüğü
Site Aktifliği : 6286

Bediüzzaman nasıl dua ederdi? Empty
MesajKonu: Geri: Bediüzzaman nasıl dua ederdi?   Bediüzzaman nasıl dua ederdi? EmptyÇarş. Eyl. 16, 2009 12:11 pm

Allah razı olsun..Birbirimize, tüm müslüman kardeşlerimize dua etmak en makbulü..

Bediüzzaman nasıl dua ederdi?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bütün gece ibadet ederdi
» Bediüzzaman'dan anayasa dersi
» Bediüzzaman'ın Dua Listesi
» Çocukluğumun Bediüzzaman'ı
» Bediüzzaman'ın Vasiyeti