MücriM
Bediüzzaman'ın Sarhoşla Sohbeti 112
MücriM
Bediüzzaman'ın Sarhoşla Sohbeti 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Bediüzzaman'ın Sarhoşla Sohbeti

3 posters
YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

Bediüzzaman'ın Sarhoşla Sohbeti Empty
MesajKonu: Bediüzzaman'ın Sarhoşla Sohbeti   Bediüzzaman'ın Sarhoşla Sohbeti EmptyÇarş. Kas. 11, 2009 8:08 pm

Risale Haber-Haber Merkezi

Son Şahitler'den Muhiddin Yürüten anlatıyor:

(Saatçi Muhiddin diye bilinen bu zât, 1980 Ramazan'ının birinci günü, Eskişehir'de vefat etmiştir. Bediüzzaman Eskişehir'de bulunduğu zamanlar müteaddit defalar evinde misafir kalmıştır.)

"Üstad sarhoşu kurtardı"

"Bu hadise bir Ramazan günü olmuştu. Emirdağ'a gitmek için vasıta beklerken zil-zurna sarhoş biri çıkageldi. Üstad Hazretlerinin de üşümemesi için sırtına bir yorgan sarmıştık. Sarhoş, Üstadın yanına varmış, 'Aman hocam, üşüme, üşüme' diyerek Üstadın yorganını düzeltiyordu.

"Üstad sarhoşa, 'Kardeşim, otur yanıma. Seninle konuşalım' dedi. Sarhoş edepli bir şekilde Üstadın yanına oturdu. Üstad ona, 'Beş vakit namazını kılacağına ve senede bir ay oruç tutacağına bana söz ver, ben de ölünceye kadar sana dua edeceğime söz vereyim' dedi. Bu sözler üzerin sarhoş hüngür hüngür ağlamaya başladı ve şöyle dedi:

"Hem vallahi, hem billâhi söz veriyorum. Bugün banyoya gidip abdest alacağım ve bu gece sahura kalkacağım. Yeter ki, sen bana dua et de bu halden kurtulayım. Hem namazımı, hem de orucumu terk etmeyeceğim.'

(Son Şahitler, Necmeddin Şahiner)
http://mucrim.eniyiforum.org
aSuDe
Admin
aSuDe

Rep Puanı : uğurböcüğü
Site Aktifliği : 6286

MesajKonu: Geri: Bediüzzaman'ın Sarhoşla Sohbeti   Bediüzzaman'ın Sarhoşla Sohbeti EmptyPerş. Kas. 12, 2009 6:59 am

Allah razı olsun Mücrim.. sulugöz
HasLeT..

HasLeT..

Rep Puanı : böcük5
Site Aktifliği : 84

MesajKonu: Geri: Bediüzzaman'ın Sarhoşla Sohbeti   Bediüzzaman'ın Sarhoşla Sohbeti EmptyPerş. Ara. 31, 2009 8:59 pm

okumuştum daha önce ve çok etkilenmiştim .Allah razı olsun abimm.

Bediüzzaman'ın Sarhoşla Sohbeti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bediüzzamanın Elleri
» Alimlerin Öldürülmesi Sohbeti
» Hadis Sohbeti - Prof. Dr. M. Esad Coşan