MücriM
Sevap işlemenin dünyadaki faydasi 112
MücriM
Sevap işlemenin dünyadaki faydasi 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Sevap işlemenin dünyadaki faydasi

3 posters
YazarMesaj
meriç

meriç

Rep Puanı : bck
Site Aktifliği : 459

Sevap işlemenin dünyadaki faydasi Empty
MesajKonu: Sevap işlemenin dünyadaki faydasi   Sevap işlemenin dünyadaki faydasi EmptyPerş. Kas. 12, 2009 1:41 pm

Geçmişlerden üç kişilik bir grup, yağmura tutularak bir mağaraya girdiler, yukarıdan bir taş parçası koparak mağaranın kapısını kapattı. Birbirlerine:
-Bu felaketten bizi hiç bir şey kurtaramaz, ancak güzel işlerimizden birini vesile ederek, Allah'a dua etmek kurtarır, dediler.
İçlerinden biri:
-Allahım! Anam, babam ihtiyardı. Biz onlardan önce yiyip içmezdik. Bir gün işim çıktığından vaktinde gelemedim
Süt sağıp gelince onları uyumuş buldum. Evdekilere vermeyip elimde kase, sabaha kadar baş uçlarında bekledim.
Uyandılar, sütlerini içirdim. Bunu senin rızan için yapmışsam, şu taşı bizden kaldır, diye yalvarınca taş biraz aralandı, fakat çıkılamıyordu.
Diğeri:
-Yarabbi! Çok sevdiğim amcamın kızına, bana teslim olmasını söyledim ise de kaçındı ve namusunu korudu, fakat sonra zarurete, açlığa düşerek bana geldi.
Yüz yirmi altına kendisini teslim etmeyi kabul etti. Altınları verdim, herşeyi yapabilecek duruma gelince kız bana:
-Yüzüğümün taşının koparılmasını, yani nikahsız ırzıma geçilmesini helal edemem, dedi.
Ben de ondan vazgeçtim. Altınları da geri almadım. Senin rızan için bunu yaptımsa şu felaketten bizi kurtar, diye dua etti.
Taş biraz daha açılmış ise de çıkılacak durumda değildi
Üçüncüsü (Cenab-ı Allah'a niyaz ederek):
-Ya Rabbi! Gündelikçiler tutarak ücretlerini vermiştim, yalnız birisi kaybolmuştu. Onun parasını çiftçilik ve ticaretle çoğalttım, sonra o gelip:
-Ey Allahın kulu! Ücretimi ver! deyince gördüğüm deve, koyun sürüleri senin ücretindir, dedim.
O:
-Ey Allahın kulu! Benimle alay etme, dedi.
Ben:
-Alay etmiyorum, ciddi söylüyorum, dedim
Adam, onları tamamen aldı, hiç bir şey bırakmadan sürüp gitti.
Allahım! Bunu senin için yaptımsa içinde bulunduğumuz durumdan bizi kurtar, diye yalvarınca taş iyice açıldı ve çıkıp gittiler."

aSuDe
Admin
aSuDe

Rep Puanı : uğurböcüğü
Site Aktifliği : 6286

MesajKonu: Geri: Sevap işlemenin dünyadaki faydasi   Sevap işlemenin dünyadaki faydasi EmptyPerş. Kas. 12, 2009 1:47 pm

Allah razı olsun Meriç Eline sağlık.. sade gül dikensiz
ikra

ikra

Rep Puanı : Yıldız
Site Aktifliği : 384

MesajKonu: Geri: Sevap işlemenin dünyadaki faydasi   Sevap işlemenin dünyadaki faydasi EmptyCuma Kas. 13, 2009 7:02 pm

A.r.o

Sevap işlemenin dünyadaki faydasi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sevap Fabrikaları...
» Hayatta olan kişilere ve ölmüşlerimize sevap bağışlanır mı?
» Limonun Yüz Güldüren Faydası
» Salavat-ı Şerife Getirmenin 42 Faydası
» Kader Değişirmi? Duanın Faydası Nedir?