MücriM
Peygamberimize Vadedilen Nehir 112
MücriM
Peygamberimize Vadedilen Nehir 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Peygamberimize Vadedilen Nehir

2 posters
YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

Peygamberimize Vadedilen Nehir Empty
MesajKonu: Peygamberimize Vadedilen Nehir   Peygamberimize Vadedilen Nehir EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:24 pm

Hz. Enes (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) bir gün mescidde iken hafıf bir uyku kestirmesi yaptı, sonra gülerek başını kaldırdı. Kendisine:

"Ey Allah'ın Resülü, niçin gülüyorsunuz?" diye sorulunca:
"Bana az önce şu süre nazil oldu" deyip besmele çekti, sonuna kadar Kevser süresini okudu:

"Bismillahirrahmanirrahim, Ey Muhammed! Doğrusu sana pek çok nimet vermişizdir. Öyleyse Rabbin için namaz kıl, kurban kes. Doğrusu adı sanı ortadan kalkacak olan, sana kin tutan kimsedir" (Kevser 1-3).
Resûlullah kıraatı tamamlayınca sordu: "Kevser'in ne olduğunu biliyor musunuz?"

Biz: "- Allah ve Resûlü bilir" dedik.

Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) açıkladı:
"Bu bir nehirdir. Rabbim onu bana vâdetmiştir. O nehir üzerinde pek çok hayırlar var. Bu bir havuzdur da. Kıyamet günü ümmetim onun başında (su içmek üzere) toplanacak. Bu havuzdaki maşrapalar gökteki yıldızlar kadar çoktur. Derken içlerinden bir kul çıkarılıp atılacak. Ben müdâhale edip: "Ey Rabbim (onu niye atıyorsun) o benim ümmetimdendir?" diyeceğim. Ancak Cenab-ı Hakk: "Bunlar senden sonra ne bid'atler işlediler senin haberin yok" diyecek."

Buhârî, Tefsir, İnnâ a'taynake'l-kevser 1, Rikâk 53, Müslim, Salat 53, (400); Tirmizî,Tefsir, Kevser (3357), Ebü Davud, Sünnet 26, (4747, 4748); Nesâî, Salât 21, (2,133,134).
changeTarget(document.getElementById("news_content"))
http://mucrim.eniyiforum.org
aSuDe
Admin
aSuDe

Rep Puanı : uğurböcüğü
Site Aktifliği : 6286

Peygamberimize Vadedilen Nehir Empty
MesajKonu: Geri: Peygamberimize Vadedilen Nehir   Peygamberimize Vadedilen Nehir EmptyPtsi Kas. 23, 2009 7:45 am

A.r.o adminim Kevser nehrinden içmeyi nasib etsin bizlere de Rabbim sulugöz

Peygamberimize Vadedilen Nehir
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Peygamberimize Vesvese Sorusu
» Dört nehir Cennetten geliyor
» ..Her Güne Bir Hadis-i Şerif..
» Salat-ı tefriciyye Salât-ı Nariye hakkında bilgi, Dualara vadedilen netice ve sevaplara kavuşmanın şartları nelerdir?
» Gürül Gürül Akan Nehir..