MücriM
Vali: Çoçuklarınızı Alırım 112
MücriM
Vali: Çoçuklarınızı Alırım 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Vali: Çoçuklarınızı Alırım

YazarMesaj
aSuDe
Admin
aSuDe

Rep Puanı : uğurböcüğü
Site Aktifliği : 6286

Vali: Çoçuklarınızı Alırım Empty
MesajKonu: Vali: Çoçuklarınızı Alırım   Vali: Çoçuklarınızı Alırım EmptyCuma Ara. 11, 2009 8:38 am

11 Aralık 2009 07:55
Daha önce taş atan çocukların ailelerine 'yeşil kartınızı alırım' diyen Adana Valisi Atış, ailelere 'çocuklarınızı yuvaya veririm' uyarısında bulundu...

Vali: Çoçuklarınızı Alırım 83849
Daha önce taş atan çocukların ailelerine 'yeşil kartlarınızı alırım' diyen Adana Valisi'nden yeni adım; Vali Atış çocukların anne babalarından alınabileceği uyarısı yaptı. Atış, 'Benim bildiğim Anadolu erkeği merttir. Çocuğu öne sürmez' dedi

Meclis'te 'taş atan çocuğa ceza indirimi' görüşmeleri ileri bir tarihe alınırken Adana Valisi İlhan Atış'tan yeni bir uyarı geldi. Daha önce çocukları olaylara karışan ailelerden yeşil kartlarının alınacağını söyleyen ve büyük tartışmalara yol açan Vali Atış yeni bir adım olarak çocukların ailelerden alınabileceğini söyledi.
Atış, önceki gün düzenlenen şehit Harun Arslanbay'ın cenaze töreninde duygusal anlar yaşadıklarını ifade ederek, 'Sinirlerimize hakim olmamızın zamanıdır. Hiç umudumu kaybetmedim. Bu işi başaracağız. Üzüntüye, endişeye, korkuya kapılmayacağız. Yoksa sağlıklı düşünemeyiz' dedi.

SIRÇA KÖŞKÜN CAMLARI
Atış, doğrudan doğruya Türk polisine taş atma amacı güdenlerin 100 öğrenciden fazla olamayacağını söyledi. Bu çocukları gözlerinde büyütmediklerini belirten Atış, şöyle konuştu: 'Gözümüzde çok büyütürsek telaşa kapılırız. Telaşa kapılsak sert davranırız, çocuklarımızı üzeriz. Bilesiniz ki bize gelen emirler, kanunlarla bu işi sıkı tutuyoruz. 75 milyonuz. Sırça köşkte yaşıyoruz. Sırça köşkte yaşayanların camlarına taş atarlar. Bizim de görevimiz taş atanların camı kırmasını önlemektir.'
Çocukların maşa olarak kullanıldığını söyleyen Vali İlhan Atış, 'Maşayı tutanı bulmalıyız. Bir kısmını bulduk. Vatandaş da vatandaşlığını bilecek. Bir yasa var. Devamlı olaya karışan çocukları ailelerinden hakim kararıyla alıp sosyal hizmetler yuvasına verme yetkimiz var. Gerekirse devamlı olaya karışan çocukları ailelerinden alacağız. Aileler çocuklarına sahip çıkacak' dedi. Terörle mücadeleyi satranca benzeten Adana Valisi 'Türk milleti de Türkiye Cumhuriyeti de satranç oynamayı iyi bilir. Bu işi başaracağız'' dedi.

'ULAN HASAN BENİ TV'DE GÖRDÜN MÜ?' DİYOR
Valİ Atış, şunları kaydetti: 'Benim bildiğim Anadolu erkeği merttir, yapacağını açık seçik yapar, çocukları, hamile kadınları öne sürmez. Göçle gelen mahallelerde öğrenci sayısı 127 bin. Suça karışan çocuk sayısı taş çatlasa 200. Benim zamanımda sapanla elektrik direklerindeki fincanlara taş atılırdı. Eminim ki şimdi de polis olduğu için taş atmıyor, oyun sanıyor. Hatta belki 'Ulan Hasan beni akşam televizyonda gördün mü?' diyor.'

Sokaklar barut fıçısı
DOĞU ve Güneydoğu'da sokak eylemleri dün de sürdü. DTP'nin kapatılma davası ve Abdullah Öcalan'ın cezaevi koşullarını protesto gerekçesiyle Van'da gösteri yapan grup polise, taş, molotofkokteyli ve havai fişek fırlattı. Gösterilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale eden polis 25 kişiyi gözaltına aldı. Olaylar sırasında kent merkezindeki esnaf iş yerlerini kapattı. Çok sayıda iş yeri ve bankanın camıları kırıldı.

Ailelerle görüşüp olumlu sonuç aldık

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürü Dr. İsmail Barış, koruma tedbirinin hakim kararıyla alınabileceğini söyledi.
Barış, AKŞAM'a şu açıklamayı yaptı: 'Asıl olan çocukların olaylara karışmasını engellemektir. Genel Müdürlüğümüze bağlı toplum, çocuk ve gençlik, aile danışma merkezleri aracılığıyla ailelerle temasa geçip çocukları bekleyen tehlike konusunda uyarıda bulunuyoruz. Binlerce aile ile yaptığımız görüşmelerden olumlu sonuçlar aldık. Temaslarımızı bundan sonra da artırarak sürdüreceğiz. Aileler de bize yardımcı olursa, çocukların kandırılarak kullanılmalarının önüne geçeriz.' Terör suçu kapsamında hakkında dava açılan 12-18 yaş arası 3 bin çocuk bulunuyor. Bunlardan 127'si halen tutuklu ya da hükümlü.

Anne-baba 'malım mülküm' diyemez
MİLLİ Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu da, çocukların suçta kullanılması durumunda ailelerinden elinden alınabileceğini söyledi. 44 kişinin hayatını kaybettiği Bilge Köyü'nde ilköğretim okulunu hizmete açan Çubukçu, şöyle dedi: 'Çocukları korumak anne ve babaların görevi. Koruyamayan anne ve babaların velayet haklarının ellerinden alınması ve çocukların devlet koruması altına alınmasına dair 2005 yılında çıkan artık bir kanunumuz var. '

1 sayfadaki 1 sayfası