MücriM
Ben onu çaldım... 112
MücriM
Ben onu çaldım... 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Ben onu çaldım...

YazarMesaj
aSuDe
Admin
aSuDe

Rep Puanı : uğurböcüğü
Site Aktifliği : 6286

Ben onu çaldım... Empty
MesajKonu: Ben onu çaldım...   Ben onu çaldım... EmptyCuma Haz. 04, 2010 11:57 am

Ben onu çaldım...

Büyük din alimlerinden Dinar oğlu Malik, çok fakir bir adammış. Bir gece evine hırsız girmiş, çalacak birşey bulamamış.Tam çıkıp gideceği zaman, hırsızı seyretmekte olan Malik, seslenmiş: "bende dünyalık bulamadın. Ahirete dair birşey ister misin?" Hırsız "isterim!" deyince "öyleyse abdest al, iki rekat namaz kıl!" diyerek hırsıza tarifle abdest aldırıp namaz kıldırmış ve sabah olunca mescide götürmüş. Yolda giderken bir ahbabı sormuş "yanındaki delikanlı kimdir" Malik "hırsızdır... demiş. evime öteberi çalmak için girmişti.Töbekar oldu, bu sefer ben onu çaldım...!
gülme

Ben onu çaldım...
1 sayfadaki 1 sayfası