MücriM
NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XX-Benim kalbim temiz, niye namaz kılayım? 112
MücriM
NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XX-Benim kalbim temiz, niye namaz kılayım? 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XX-Benim kalbim temiz, niye namaz kılayım?

YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XX-Benim kalbim temiz, niye namaz kılayım? Empty
MesajKonu: NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XX-Benim kalbim temiz, niye namaz kılayım?   NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XX-Benim kalbim temiz, niye namaz kılayım? EmptyCuma Tem. 24, 2009 3:41 pm

— Kardeşim, sen benim kalbime bak. Benim kalbim temiz. Hiç kimseye kötülük düşünmüyorum.
Namazla ilgili sohbet veya tavsiyeler üzerine kimi insanlar hemen ortaya atılır:
— Kardeşim, sen benim kalbime bak. Benim kalbim temiz. Hiç kimseye kötülük düşünmüyorum.
Bunu söyleyen insanlar, gerçekten Rabbimizin emirleri ve dinimiz İslâmiyet hakkında pek bir şey bilmiyor. Öncelikle:
— Benim kalbim temiz, diyerek böbürlenmek, kendini beğenmek ve namaz kılanları kalpleri kirli olan insanlar olarak görmek büyük bir hatadır. Çünkü dinimiz, alçakgönüllü olmayı, asla büyüklenmemeyi emreder.
Kalbinin temiz olduğunu herkes kendisi değil, başkaları söylemelidir. Bir kimse elbette kendisini iyi görür. Asıl hüner, başka kimselerin onu takdir etmesidir.
Asıl önemli konu şudur: Namazı emreden Rabbimiz ve onu bize öğreten Peygamberimizdir. Hiçbir ayet ve hadiste:
— Ey kalbi kirli olanlar, namaz kılın. Kalbi temizler, siz yan gelip yatabilirsiniz, diye bir emir yok.
Namazla ilgili tüm emirler, mü´min ve Müslüman olanlar içindir. Üstelik kalbiniz temizse, daha fazla namaz kılmalısınız. Dünyanın gelmiş geçmiş kalbi en temiz insanı, Peygamberimizdir. Hiç kimse için kötülük düşünmemiş, hatta canına kast eden nice düşmanlarını affetmiştir. Ancak en çok namaz kılan da yine odur. Bir bakıma şunu söyleyebiliriz: Kimin kalbi temiz, imanı güçlü, teslimiyeti fazlaysa, o kişi daha çok namaz kılar. Bu yüzden “Kalbim temiz” bahanesi hiçbir temele dayanmayan asılsız bir safsatadan ibarettir.

KAYNAK : Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? - Cemil Tokpınar
http://mucrim.eniyiforum.org

NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XX-Benim kalbim temiz, niye namaz kılayım?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XII-Üzerim temiz değil
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XV-Yolculukta nasıl kılayım?
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XIV-Askerde nasıl kılayım?
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -X-Hastayım nasıl kılayım?
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -X-Hastayım nasıl kılayım?