MücriM
Hapishanede kılınan namaz 112
MücriM
Hapishanede kılınan namaz 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Hapishanede kılınan namaz

YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

Hapishanede kılınan namaz Empty
MesajKonu: Hapishanede kılınan namaz   Hapishanede kılınan namaz EmptyCuma Tem. 24, 2009 8:53 pm

– Ya Rabbi! Bir suçum olmadığını ancak Sen biliyorsun. Beni bu zindandan ancak Sen kurtarırsın!
Horasan Valisi Abdullah bin Tahir, çok âdil biriydi. Jandarmalar birkaç hırsız yakalamış, valiye bildirmişlerdi. Getirilirken hırsızlardan birisi kaçtı. O sırada Hiratlı bir demirci, Nişabur’a gitmişti. Demirciyi, gece eve giderken, jandarmalar yakaladılar ve diğer zanlılarla beraber valiye çıkardılar. Vali şöyle emretti:
– Hepsini hapsedin!
Bir suçu olmayan demirci, hapishanede hemen abdest alıp namaz kıldı. Ellerini açıp yüreği yana yana Allah’a yalvardı:
– Ya Rabbi! Bir suçum olmadığını ancak Sen biliyorsun. Beni bu zindandan ancak Sen kurtarırsın!
Vali rüyasında dört kuvvetli kimse gelip, tahtını ters çevirecekleri zaman uykudan uyandı. Hemen kalkıp abdest aldı, iki rekât namaz kıldı. Yine uyudu. Tekrar o dört kimsenin tahtını yıkmak üzere olduğunu gördü ve uyandı. Kendisinde bir mazlumun âhı olduğunu anladı. Hemen hapishane müdürünü çağırtıp sordu:
– Acaba bu gece hapishanede mazlum birisi kalmış mı?
Müdür cevap verdi:
– Bunu bilemem efendim. Yalnız biri namaz kılıyor, çok dua ediyor, gözyaşları döküyor.
– Hemen adamı buraya getiriniz, dedi.
Demirciyi valinin yanına getirdiler. Vali hâlini sorunca durumu anladı:
– Sizden özür diliyorum, dedi. Hakkını helâl et ve şu bin gümüş hediyemi kabul et. Herhangi bir arzun olunca bana gel.
Demirci şu cevabı verdi:
– Ben hakkımı helâl ettim. Verdiğiniz hediyeyi kabul ettim. Fakat işimi, dileğimi sizden istemeye gelemem.
– Neden gelemezsin?
– Çünkü benim gibi bir fakir için, sizin gibi bir sultanın tahtını birkaç defa tersine çevirten sahibimi bırakıp da dileklerimi başkasına söylemek kulluğa yakışır mı? Namazlardan sonra ettiğim dualarla beni nice sıkıntılardan kurtardı. Pek çok muradıma kavuşturdu... Nasıl olur da başkasına sığınırım? Rabbim, nihayeti olmayan rahmet hazinesinin kapısını, ihsan sofrasını herkese açmış iken başkasına nasıl giderim? Kim istedi de vermedi? Kim geldi de boş döndü? İstemesini bilmezsen alamazsın. Huzuruna edeple çıkmazsan rahmetine kavuşamazsın!

KAYNAK : Namazı yaşayanlar - Said Demirtaş
http://mucrim.eniyiforum.org

Hapishanede kılınan namaz
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aceleyle kılınan namaz, namaz sayılmaz
» Namaz Namaz Namaz Yine ve Elbette Namaz
» Tiyatro mu, namaz mı?
» Namaz Sûreleri ve Anlamları..
» Namaz en cami ibadettir