MücriM
Salavat-ı Şerife Getirmenin Fazileti.. 112
MücriM
Salavat-ı Şerife Getirmenin Fazileti.. 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Salavat-ı Şerife Getirmenin Fazileti..

YazarMesaj
aSuDe
Admin
aSuDe

Rep Puanı : uğurböcüğü
Site Aktifliği : 6286

Salavat-ı Şerife Getirmenin Fazileti.. Empty
MesajKonu: Salavat-ı Şerife Getirmenin Fazileti..   Salavat-ı Şerife Getirmenin Fazileti.. EmptyPaz Mart 15, 2009 11:53 am

Salavat-ı Şerife Getirmenin Fazileti

Efendimiz Aleyhisselam Buyurdu:

- Bana En Yakın Olanlar, Üzerime En Çok Salavat Getirenler Olacaktir.

- Üzerime Salavat Getirirseniz Allah Da (c.c) Sizin Üzerinize Salavat Getirir.

- Bana Salavat Getirin. Nerede Olursanız Olun Salavatınız Bana Ulaşır.

- Allah Teala (c.c) Buyurdu: "bir Defa Salavat Getirene Ben Ve Meleklerim On Defa Salavat Getiririz."

- Cuma Günü Ve Geceleri Üzerime (100) Defa Salavat Getirenin Allah Teala (c.c) Otuzu Dünyaya, Yetmişi Ahirete Ait Olmak Üzere Yüz Hacetini Kabul Eder.

- Dua İle Sema Arasında Bir Engel Vardır. Üzerime Salavat Getirilince Engel Açılır, Dua Yerine Ulaşır.

- Sünnetimi İhya Eden, Üzerime Salavat Getiren, Darda Kalanlara Yardımda Bulunanlar Kıyamet Gününde Arşın Gölgesinde Olacaklardir.

- Sırat Üzerinde Kalmış, Hurma Yaprağı Gibi Tirtir Titreyen Bir Adam Gördüm .o Anda Üzerime Getirdigi Salavat-i Şerife Gelip O Durumdan Onu Kurtardı.

- Dün Gece Acayip Bir Şey Gördüm. Adamın Biri Sırat Üzerinde Düşüp Kalkıyordu. O Anda Üzerime Getirdiği Salavat Geldi. Elinden Tuttuğu Gibi Sırat'tan Geçirdi.

- Meclislerinizi Salavat İle Süsleyiniz.,

- Kiyamet Günü Büyük Ecir Almak İsteyen, Üzerime Salavat Getirsin.

- Cuma Günü Üzerime (80) Kere Salavat Getirenin Seksen Senelik Günahi Affolunur.

- Üzerime Salavat Getirilmeden Yapilan Hiçbir Dua Kabul Olunmaz.

- Karsilaşan İki Mü 'min Salavat Getirerek Musafaha Ederlerse, Geçmiş Ve Gelecek Günahlari Bagışlanir. - Üzerime (100) Defa Salavat Getirene, Allâh (c.c.) Bin Defa Rahmet Nazarı İle Bakar. Iştiyakla Daha Fazla Getiren İçin Kiyamet Gününde Şefaat Ve Şahitlik Ederim.

- Üzerime Bir Günde (1000) Defa Salavat Getiren Kimseye Cennetteki Makamı Gösterilmedikçe Ölmez.

- Cuma Günü Üzerime (100) Defa Salavat-i Serife Getiren Kimse Kıyamette Öyle Bir Nur İle Gelecek Ki, Eğer O Nur Bütün Mahşer Ehline Taksim Edilse Hepsine Yeterdi.

- Ömrünü Boş Yere Heba Eden Kisinin Kaybettigi Zamani Telafi Etmesi İçin Salavat-i Şerife İle Meşgul Olmalidir. Eger Bütün Ömrünü İbadetle Geçirmiş Olsan Sonra Bir Defa Salavat-i Serife Getirsen, Getirdigin Salavat Bütün İbadetlerinden Daha Ağır Gelirdi. Çünkü Sen Kendi Gücün Nispetinde Salavat Getirmektesin.

Allah Teala Da (c.c) Rububiyyeti Hesabıyla Senin Bir Salavatına Karşılık Sana On Salavat Getirmektedir.yani Allah Teala(c.c) Sana On Defa Rahmet Nazariyla Bakmaktadir.

Allah Teala'nin (c.c) Kuluna Nazar-i Rahmeti; İnsin, Cinnin İbadetinden Daha Hayirlidir. Çünkü Allah(c.c) Bir Kuluna Rahmeti İle Nazar Edince O Kul Azaba Dûçar Olmaz.

- Allah Teala(c.c), Perşembe Günü İkindi Vakti, Melekleri Salavat-i Şerife Getirenlerin İsmini Yazmak İçin Yeryüzüne Gönderir. Cuma Günü Ve Gecesi Salavat Getirmeyi İhmal Etmemelidir.

* Salavat-i Şerife Dünya Ve Ahirette İnsanin Derecesini Yüceltir. Onu Büyük Bir Nur Sahibi Kilar. Kazanci En Bol Bir Ticaret Kaynağıdır.

Salavat-ı Şerife Getirmenin Fazileti..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Salavat-ı Şerife Getirmenin 42 Faydası
» ... Kelime-i Şahadet Getirmenin Faydaları ...
» Zara'nın sesiyle salavat dinle (Video)
» Dua, Ubudiyet, Dualar, Salavat İle İlgili Hadisler
» ..Kur'an Okumanın Fazileti..