MücriM
Üstadın derslerindeki fark 112
MücriM
Üstadın derslerindeki fark 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Üstadın derslerindeki fark

2 posters
YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

Üstadın derslerindeki fark Empty
MesajKonu: Üstadın derslerindeki fark   Üstadın derslerindeki fark EmptyPaz Ağus. 02, 2009 9:20 am

Üstadın derslerindeki fark 57370

Son Şahitlerden Sıddık Alp Hızıroğlu anlatıyor:

"Kendisi (Bediüzzaman) cumhuriyetin ilk senelerinde Van'a gelip Erek Dağında ve Nurşin Camiinde kalıyordu. Zaman zaman Üstad'a gider, ziyaretinde ve hizmetinde bulunurdum. Bir defasında Üstad'ın traş usturasını Berber Salih Perihanoğlu'na götürüp ben biletmiştim.

"Nurşin Camiinde ders yapar ve sohbette bulunurdu. Bir sohbette hocalara hitaben, 'siz beni anlamıyorsunuz, eğer Mevlâna Halid-i Bağdadî ve İmam-ı Rabbanî gibi zatlar olsaydı Said'in kim olduğunu anlarlardı' demişti.

"Bazan Nurşin Camiinde abdest alırken eline su dökerdim. Alttan alttan gözlerine bakmaya çalışırdım. Çok heybetli gözleri vardı. Gözleri sanki bir ışık gibi parlıyordu. Kaşları ince, siyah ve araları biraz açıktı.

"Yakın talebelerinden Molla Yasin, Sikke köyünde saatçılık yapardı. Onun dersleri diğer hocalardan dinlediklerimize hiç benzemiyordu. Hep iman esaslarını anlatıp ders veriyordu.

"Böyle büyük bir zatın ellerini öpüp, dualarını alıp, derslerini dinlemek saadetine erdim. Allah'a hep hamdediyorum."

(Son Şahitler, Neceddin Şahiner)

http://mucrim.eniyiforum.org
mümine..

mümine..

Rep Puanı : böcük4
Site Aktifliği : 110

Üstadın derslerindeki fark Empty
MesajKonu: Geri: Üstadın derslerindeki fark   Üstadın derslerindeki fark EmptyPtsi Ağus. 03, 2009 9:20 pm

Allah razı olsun abi..

Üstadın derslerindeki fark
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Üstadın Mübarek Bir Duası..
» Üstadın Ramazan’ları
» İşte Üstadın Mal Beyanı ..
» Fark etmeli insan
» Hamd ve şükür arasındaki fark nedir?