MücriM
İslâm Deccalını Gördüm 112
MücriM
İslâm Deccalını Gördüm 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

İslâm Deccalını Gördüm

3 posters
YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

İslâm Deccalını Gördüm Empty
MesajKonu: İslâm Deccalını Gördüm   İslâm Deccalını Gördüm EmptyPtsi Ağus. 03, 2009 7:16 pm

İslâm Deccalını Gördüm 57291

Bismillahirrahmanirrahim

Ben bir mânevî âlemde İslâm Deccalını gördüm.

Yalnız birtek gözünde teshirci bir manyetizma gözümle müşahede ettim ve onu bütün bütün münkir bildim.
İşte bu inkâr-ı mutlaktan çıkan bir cüret ve cesaretle mukaddesata hücum eder. Avâm-ı nâs hakikat-ı hali bilmediklerinden, harikulâde iktidar ve cesaret zannederler.

Hem şanlı ve kahraman bir millet, mağlûbiyeti hengâmında, böyle istidraçlı ve şanlı ve talihli ve muvaffakiyetli ve kurnaz bir kumandanı bulunduğundan, gizli ve dehşetli olan mâhiyetine bakmayarak, kahramanlık damarıyla onu alkışlar, başına kor, seyyielerini örtmek ister.

Fakat kahraman ve mücahid ordunun ve dindar milletin ruhundaki nur-u İmân ve Kur'ân ışığıyla hakikat-ı hali göreceği ve o kumandanın çok dehşetli tahribatını tamire çalışacağı rivayetlerden anlaşılır. (Şualar, s. 514)

Bediüzzaman Said Nursi

SÖZLÜK:
DECCAL : Kıyâmet kopmadan önce gelen, İslamiyeti ortadan kaldırmaya çalışan, dinlere savaş açan, yalancı, aldatıcı, hilekâr kimse.
TESHİR : Zaptetme, hâkim olma, zorla ele geçirme. * İtaat ettirme. * Hakir ve zelil etmek.
MANYETİZMA : Hipnotizma; bâzı hareketlerle bir başkasında uyuşukluk tesiri meydana getirme.
MÜNKİR : İnkârcı, kabul etmeyen.
İNKÂR : İnanmamak, reddetmek.
AVÂM-I NÂS : İnsanların ilmi irfanı kıt, okuma yazması olmayanları.
HAKİKAT-İ HÂL : Birşeyin aslı, esâsı ve hakîkati, durumun gerçek yönü; işin iç yüzü, işin hakikati.
HENGÂM : An, zaman, vakit, sıra, çağ.
İSTİDRÂC : Derece derece yükselmeyi isteyiş; hakkı ve hakîkî değeri olmadığı halde ve kabiliyetsiz bir kimsenin çok nîmete kavuşması ve bu sebeple küfür ve isyana devam etmesiyle azap ve gazab-ı İlâhiyeye yaklaşması.
SEYYİE : Kötülük, günah, suç, fenalık.
http://mucrim.eniyiforum.org
ikra

ikra

Rep Puanı : Yıldız
Site Aktifliği : 384

MesajKonu: Geri: İslâm Deccalını Gördüm   İslâm Deccalını Gördüm EmptyÇarş. Ağus. 05, 2009 3:53 pm

Emeğinize sağlık
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

MesajKonu: Geri: İslâm Deccalını Gördüm   İslâm Deccalını Gördüm EmptyÇarş. Ağus. 05, 2009 4:04 pm

Sizinde gözlerinize sağlık..Risale-i Nur okuduğunuza sevindim okey diyen
http://mucrim.eniyiforum.org
HasLeT..

HasLeT..

Rep Puanı : böcük5
Site Aktifliği : 84

MesajKonu: Geri: İslâm Deccalını Gördüm   İslâm Deccalını Gördüm EmptyPerş. Ağus. 06, 2009 7:13 pm

Rabbim deccalın ve askerlerinin şeriinden muhafa eylesin inş aminn

İslâm Deccalını Gördüm
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İslâm'ın Kıymetini Bilelim!
» İslam Dünyasindan Resimler
» İslam=Aile+Eş+Huzur...
» İslam'da Evlenmenin Hükmü...
» İntihar Saldırıları ve İslâm - 2