MücriM
Said Nursi'ye Gelen Belediye Teklifi 112
MücriM
Said Nursi'ye Gelen Belediye Teklifi 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Said Nursi'ye Gelen Belediye Teklifi

YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

Said Nursi'ye Gelen Belediye Teklifi Empty
MesajKonu: Said Nursi'ye Gelen Belediye Teklifi   Said Nursi'ye Gelen Belediye Teklifi EmptyPerş. Tem. 16, 2009 9:50 am

Son Şahitler'den Mehmed Münip Yalaz anlatıyor
Son Şahitler'den Mehmed Münip Yalaz anlatıyor:

(Kastamonu Belediyesinde uzun seneler hizmet etti. Bediüzzaman'ı l937'de Kastamonu'da tanıdı.)

"l937 senesinde belediye reisi olan Adil Yücebıyık, Bediüzzaman'a yardım için encümene teklif etti. Ben de encümenin tabii azasıydım. Encümen, ayda dokuz lira yardım yapılmasını karar altına aldı. Bu yardımın kendisine tebliğ vazifesini de bana verdiler. Bu vazifeyle Araba Pazarı'ndaki evine gittim. Karyolada oturuyordu. Mehmed Feyzi Efendi de kâtipliğini yapıyordu.

"Selamlaşmayı müteakip Bediüzzaman :

"Hoş geldin hemşerim!' dedi.

"Ben de :

"Hoş bulduk' diyerek hemen mevzuya girdim:

"Efendim Hazretleri, size belediyeden ayda dokuz lira maaş bağladılar. Bu durumu size bildirmem için beni memur ettiler.'

"Bediüzzaman bu teklifime aynen şu cevabı verdi :

"Hemşerim, ben Kastamonu'da ikamete memurum. Kastamonuluların misafiriyim. Belediye reisleri, beldenin reisleridir. Dışardan gelen misafirlere bakmak da belediyenin vazifeleri arasındadır. Bu paralarda tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı vardır. Ben bu parayı alamam. Fakat kaldığım ev misafirhane kabul edilirse, ben de misafir olduğuma göre, bu paranın içinden sadece üç lirasını ödediğim kira bedeli olarak kabul edebilirim. Bahri Efendi'yi mutemet yapalım, o bu işi takip eder, ev sahibine her ay üç lira kira bedelini götürüp verir.
http://mucrim.eniyiforum.org

Said Nursi'ye Gelen Belediye Teklifi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Said Nursi belediye otobüsünde(Hatıra)
» Bediüzzamana gelen düğün yemeği
» Bediüzzaman'a Hediye Gelen İki Karpuz
» Baharla gelen güzellik! :)
» ÇAYLA GELEN GÜZELLiK