MücriM
Bediüzzamana gelen düğün yemeği 112
MücriM
Bediüzzamana gelen düğün yemeği 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Bediüzzamana gelen düğün yemeği

YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

Bediüzzamana gelen düğün yemeği Empty
MesajKonu: Bediüzzamana gelen düğün yemeği   Bediüzzamana gelen düğün yemeği EmptyÇarş. Eyl. 30, 2009 6:24 pm

Oğlumun düğünü vardı. Üstada düğün yemeği götürmeye niyet etmiştim. Merhum Zübeyir Gündüzalp'e danıştım...
Son Şahitler'den Abdullah Gayretlioğlu anlatıyor:

(1910'da Emirdağ'da dünya geldi. Çalışkanlar hânedanıyla akrabadır. Aslen Kerküklüdür.)

"Oğlumun düğünü vardı. Üstada düğün yemeği götürmeye niyet etmiştim. Merhum Zübeyir Gündüzalp'e danıştım. O da Üstadımızın mukabelesiz birşey kabul etmediğini söyledi. Yemek getirmekte ısrarlı olduğumu anlayınca. 'Kapalı kapta getir, yoksa hiç kabul etmez' dedi.

"Hazırladığım yemek çeşitlerini küçük kaplar içinde bir sepete koydum, ağzını kapattım. Üstad âdeti olduğu üzere, mukabelesiz bir şeyin kendisine dokunduğunu ifade etmişti. Mukabele olarak bana bir lira verdi, o para o zaman çok kıymetliydi. Ben de bu ücreti mecburiyetle kabul ettim.

(Son Şahitler, Necmeddin Şahiner)

changeTarget(document.getElementById("news_content"))
http://mucrim.eniyiforum.org

Bediüzzamana gelen düğün yemeği
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Peygamberimizin düğün tebriği
» Bediüzzaman'a Hediye Gelen İki Karpuz
» Said Nursi'ye Gelen Belediye Teklifi
» Baharla gelen güzellik! :)
» ÇAYLA GELEN GÜZELLiK