MücriM
Müslümanım Diyen Bir İnsan Niçin Namaz Kılmak İstemez? 112
MücriM
Müslümanım Diyen Bir İnsan Niçin Namaz Kılmak İstemez? 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Müslümanım Diyen Bir İnsan Niçin Namaz Kılmak İstemez?

YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

Müslümanım Diyen Bir İnsan Niçin Namaz Kılmak İstemez? Empty
MesajKonu: Müslümanım Diyen Bir İnsan Niçin Namaz Kılmak İstemez?   Müslümanım Diyen Bir İnsan Niçin Namaz Kılmak İstemez? EmptyCuma Ağus. 21, 2009 3:09 pm

Namaz kılmak için kendimi henüz hazır hissetmiyorum.

Birkaç defa denedim ama alışacağımı zannetmediğim için bıraktım.

Okunacak duaları bilmediğim için kılmıyorum.

Kılmam gerektiğine inanmadığım için kılmıyorum.

Kalbim temiz olduğu için namaz kılımıyorum.

Allah'ın namazımıza ihtiyacı olmadıı için kılmıyorum.

Özgür olduğum için kılmıyorum.

Her gün namaz kılmaktan sıkıldığın için kılmıyorum.

Ailemin baskısına inat kılmıyorum.

Ailemin namaz kılmayacaksın baskısından dolayı namaz kılmıyorum.

Abdest almaya üşeniyorum.

Zamanım olmuyor vakit bulamıyorum.

Abdest almak makyajımı bozduğu için namaz kılmıyorum.

Müslümanım Diyen Bir İnsan Niçin Namaz Kılmak İstemez? Muslumanimdiyenbir

Değerli okurlarımız;

Okuduğumuz kitapları tavsiye etmeye sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz inşaallah..

“Müslümanım diyen bir insan niçin namaz kılmak istemez” isimli kitap,

namaz kılamamak için ürettiğimiz onlarca bahaneye ikna edici cevaplar içeren, sıcacık, samimi bir sohbet tarzında anlatımı ile, sıkılmadan okuyabileceğiniz bir eser.

Kitabın önsözünden bir kaç cümle :

“Namaz hakkında birçok kitap yazılmış... Tamamına yakını şuan masamda... Bunların tamamını inceleme imkânım varıd ve inceledim... Genelde namazın öneminden ve namazın insanın ahlâkına, yaşantısına ve ahiretine verdiği katkılardan bahsetmişler.. Yer yer namaz kılmayanlar muhatap alınmışlarsa da onlara yönelik kapsamlı bir çalışma yapılamamış..

“Bir bayan niçin örtünmek istemez?” adlı kitabımı hazırlarken de örtünmeyenleri muhatap alıp, örtünmeme sebeplernini tespit ederek, her örtünmeme sebebini masaya yatırıp çözümler üretmeye çalışmıştım.

Bu kez de namaz kılmayanlarla birebir görüşmelerim sonucunda tespit ettiğim mazaretlerini not aldım. Bazı okuyucularıma kendi çevrelerindenamaz kılmayanlarla görüşmelerini ve namaz kılmama sebeplerini öğrenip bana bildirmelerini irca ettim. Sağ olsunlar kırmadılar ve gereken notları ulaştırdılar.

Toplam otuz farklı kılmama sebebi. Devlet dairesinde çalışanından, işsizinden, en hanımınından ve toplumun hemen hemen her kesiminden namaz kılmama sebepleri...

Şimdi namaz kılmama sebeplerini maddeler halinde yazarak açıkalamya çalışacağım, ama okuyuculara önemli bir tavsiyem olacak :

1 – Bu kitabı okurken, sizinle aynı masada oturup karşılıklı konuşuyormuş gibi okuyuverin...

................................”

Müslümanım Diyen Bir İnsan Niçin Namaz Kılmak İstemez? Muslumanimdiyenbir

‘Feyzullah Birışık’ın kaleme aldığı kitabın liste fiyatı; 2,70 YTL... Mâkul bir ücreti olduğu için, yakınlarınza, çocuklara ve gençlere hediye olarak da alabilirsiniz.

Her daim dost kitaplarla olabilmek, kitaplarla dost kalabilmek dileği ile...

Yazar: zeynepmeltem
http://mucrim.eniyiforum.org

Müslümanım Diyen Bir İnsan Niçin Namaz Kılmak İstemez?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ya Namaz Kılmak Farz Olmasaydı ?
» Ya Namaz kılmak farz olmasaydı?
» Nasıl bir namaz kılmak istersiniz?
» Siz de 5 Vakit Namaz Kılmak İster misiniz?
» Neden ve Niçin Namaz?