MücriM
O (sav) kime burnu sürtülsün dedi? 112
MücriM
O (sav) kime burnu sürtülsün dedi? 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

O (sav) kime burnu sürtülsün dedi?

2 posters
YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

O (sav) kime burnu sürtülsün dedi? Empty
MesajKonu: O (sav) kime burnu sürtülsün dedi?   O (sav) kime burnu sürtülsün dedi? EmptyPtsi Ağus. 24, 2009 10:18 am

RisaleHaber-Haber Merkezi

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) bir Hadis-i Şeriflerinde mealen şöyle buyuruyor:

“Yanında benim adım anıldığı halde bana salâvat getirmeyen kişinin burnu yere sürtülsün. Üzerinden Ramazan gelip geçtiği halde günahları bağışlanmayan kişinin burnu sürtülsün. Anne ve babası yanında ihtiyarladığı halde onları râzı ederek Cennete giremeyen kimsenin burnu sürtülsün.” 2 2- Tirmizi, Çağrı Yayınları, İstanbul-1982. C. 5, s. 550

http://mucrim.eniyiforum.org
aSuDe
Admin
aSuDe

Rep Puanı : uğurböcüğü
Site Aktifliği : 6286

O (sav) kime burnu sürtülsün dedi? Empty
MesajKonu: Geri: O (sav) kime burnu sürtülsün dedi?   O (sav) kime burnu sürtülsün dedi? EmptyPtsi Ağus. 24, 2009 10:45 am

Allah razı olsun Adminim
Burnu yere sürtülenlerden olmamak duası ile.. sulugöz

O (sav) kime burnu sürtülsün dedi?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ..Kime Benzersen..
» Etrafındakiler kime şahitlik eder?
» Şehîd-i Uhrevî Kime Denir?
» Kadın evlenmek istediğinde velisi olma hakkı önceliği kime aittir?