MücriM
Said Nursi: İşte benim 'sanat'ım 112
MücriM
Said Nursi: İşte benim 'sanat'ım 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Said Nursi: İşte benim 'sanat'ım

YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

Said Nursi: İşte benim 'sanat'ım Empty
MesajKonu: Said Nursi: İşte benim 'sanat'ım   Said Nursi: İşte benim 'sanat'ım EmptyPerş. Eyl. 10, 2009 9:09 am

Son Şahitler'den Şahide Yüksel anlatıyor:

Son Şahitler'den Şahide Yüksel anlatıyor:

(1921'de Afyon'da doğdu. Babası Üstada çok hürmeti olan bir zattı. Seksen dört yaşlarında vefat ederek Eskişehir Çifteler'de defnedildi.)

"Mahkeme esnasında hakim Üstada, 'Sanatın nedir?' diye sorunca, 'Benim sanatım iman kurtarmak, din kardeşlerimin imanları tutuşmuş yanıyor' diye cevap verdi.

"Ayrıca hakim, sanki kendisi din adamı imiş gibi, 'Neden sakal bırakmıyorsun? Niçin hiç evlenmedin?' diye sualler sordu. Üstad ise, 'Hapse girince siz kesmeyesiniz diye sakal bırakmadım: evlenmek sünnetini yerine getirenlerden bazılar dokuz farzı terk ettiler' diye cevap verdi.

(Son Şahitler, Necmeddin Şahiner)

changeTarget(document.getElementById("news_content"))
http://mucrim.eniyiforum.org

Said Nursi: İşte benim 'sanat'ım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sen namazı boş ver, benim kalbime bak!
» İşte Üstadın Mal Beyanı ..
» La ilahe illallah Benim kalemdir
» Rabbim, Senden başka kimim var benim?
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XX-Benim kalbim temiz, niye namaz kılayım?