MücriM
Kendinizi tanımak ve ALLAH’ı tanımak? 112
MücriM
Kendinizi tanımak ve ALLAH’ı tanımak? 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Kendinizi tanımak ve ALLAH’ı tanımak?

3 posters
YazarMesaj
ikra

ikra

Rep Puanı : Yıldız
Site Aktifliği : 384

Kendinizi tanımak ve ALLAH’ı tanımak? Empty
MesajKonu: Kendinizi tanımak ve ALLAH’ı tanımak?   Kendinizi tanımak ve ALLAH’ı tanımak? EmptyPaz Eyl. 13, 2009 2:07 pm

Yüce Mevla’mız kutsal kitabında:

“Bir zamanlar Rabbin, meleklere: Ben yeryüzünde bir halife kılacağım demişti.”(Bakara Sûresi : ayet 3)

“Biz ALLAH’ın kuluyuz ve yine O’na döneceğiz.”(Bakara Sûresi : ayet 156)

“Olur ki bir şey hoşunuza gitmezken, sizin için o hayırlı olur ve bir şeyi de sevdiğiniz halde o hakkınızda şer olur. ALLAH bilir, siz bilmezsiniz.”(Bakara Sûresi : ayet 216)

“Onları simalarından tanırsın.” (Bakara Sûresi : ayet 273)

“Hakkı anladıklarından gözlerinin yaşla dolup boşandığını görürsün” (Maide Sûresi : ayet 83)

“O, onları bildi, onlar O’nu tanımayıp inkâr ettiler.” (Yusuf Sûresi : ayet 58)

“Biz emaneti, göklere, yeryüzüne ve dağlara teklif ettik de onlar bunu yüklenmekten çekindiler ve ondan korktular; insan onu yüklendi. Gerçekten insan çok zalim, çok cahildir” (Ahzab Sûresi : ayet 72)

“Sizi yeryüzünde halifeler yapan O’dur.” (Fatır Sûresi : ayet 39)

“Ben insanları ve cinleri ancak bana ibadet etsinler (tanısınlar) diye yarattım.” (Zariyat Sûresi : ayet 56)

“Yeryüzünde bulunan her şey fanidir, ancak yüce ve cömert olan ALLAH’ın varlığı bakidir.” (Rahman Sûresi : ayet 26-27)

“Nimetlenmelerinin zevkini yüzlerinden tanırsın” (Mutaffifin Sûresi : ayet 24)

Güzel Rabbimiz kudsi hadisinde de şöyle buyurmuştur:

“Ey ademoğlu, kim kendini bilirse muhakkak Beni de bilir. Beni bilen de ancak Beni ister. Beni isteyen de mutlaka Beni bulur. Beni bulan da her dilediğine ulaşır.”

“Ben gizli bir hazine idim, bilinmeyi, tanınmayı istedim de kâinatı, mahlûkatı yarattım. Beni bilsinler tanısınlar diye.”

Resulüllah (S.A.V.) efendimiz hadis-i şeriflerinde:

“Ben size ALLAH’ı öğretirim, O’nu tanıyıp bilmekse, o kalbin işidir.”

“Eğer ALLAH’ı hakkıyla tanıyıp bilseydiniz, o zaman duanızla, hep dağlar yok olurdu.”

“Rabb’ini en çok tanıyıp bileniniz, kendini en çok bileninizdir.”

“Rabb’imi en güzel bir şekilde gördüm…”
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

MesajKonu: Geri: Kendinizi tanımak ve ALLAH’ı tanımak?   Kendinizi tanımak ve ALLAH’ı tanımak? EmptyPaz Eyl. 13, 2009 8:18 pm

“Biz emaneti, göklere, yeryüzüne ve dağlara teklif ettik de onlar bunu yüklenmekten çekindiler ve ondan korktular; insan onu yüklendi. Gerçekten insan çok zalim, çok cahildir” (Ahzab Sûresi : ayet 72)

Allah razı olsun Kendinizi tanımak ve ALLAH’ı tanımak? 783529
http://mucrim.eniyiforum.org
aSuDe
Admin
aSuDe

Rep Puanı : uğurböcüğü
Site Aktifliği : 6286

MesajKonu: Geri: Kendinizi tanımak ve ALLAH’ı tanımak?   Kendinizi tanımak ve ALLAH’ı tanımak? EmptyPtsi Eyl. 14, 2009 6:06 am

“Ben gizli bir hazine idim, bilinmeyi, tanınmayı istedim de kâinatı, mahlûkatı yarattım. Beni bilsinler tanısınlar diye.”
“Eğer ALLAH’ı hakkıyla tanıyıp bilseydiniz, o zaman duanızla, hep dağlar yok olurdu.”
Allah razı olsun..
ikra

ikra

Rep Puanı : Yıldız
Site Aktifliği : 384

MesajKonu: Geri: Kendinizi tanımak ve ALLAH’ı tanımak?   Kendinizi tanımak ve ALLAH’ı tanımak? EmptyPtsi Eyl. 14, 2009 9:50 am

sizlerdende allh razı olsun gözlerinize sağlık

Kendinizi tanımak ve ALLAH’ı tanımak?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Beş N, Bir ALLAH
» Hamd (övme ve övülme), âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur. Buradaki övme Allah’ın insanı övmesi, övülme ise Allah’ın övülmesi manasına mıdır?
» 25 yıldır sadece 'Allah Allah' diyor
» Allah'ın el-Vasi ismi hakkında bilgi verir misiniz? Kainatın genişlediği gibi, Allah'ın da bu sürece dahil olduğu iddiası doğru mudur?
» Kur’an insanların konuşmaları benziyor. Eğer Allah’ın sözü olsa O’na yakışır tarzda her yönüyle mükemmel olurdu. Allah’ın eserleri nasıl insanların eserlerine benzemiyorsa, O'nun sözleri de insanların sözlerine benzememeli ..?