MücriM
Yatağına girdiğin zaman şu duayı oku 112
MücriM
Yatağına girdiğin zaman şu duayı oku 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Yatağına girdiğin zaman şu duayı oku

YazarMesaj
aSuDe
Admin
aSuDe

Rep Puanı : uğurböcüğü
Site Aktifliği : 6286

Yatağına girdiğin zaman şu duayı oku Empty
MesajKonu: Yatağına girdiğin zaman şu duayı oku   Yatağına girdiğin zaman şu duayı oku EmptyCuma Nis. 02, 2010 8:30 am

Yatağına girdiğin zaman şu duayı oku Cocuklarda-uyku-sagligi-mk

Bismillahirrahmanirrahim

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Yatağına girdiğin zaman şu duayı oku: "Allahım nefsimi sana teslim ettim, yüzümü sana çevirdim, işlerimi sana emanet ettim, sırtımı sana dayadım. Senin rahmetinden ümitvarım, gazabından da korkuyorum. Senin ikabına karşı, senden başka ne melce var, ne de kurtarıcı. İndirdiğin Kitaba, gönderdiğin Peygamber (sav)'e iman ettim". Eğer bunu okuduğun gece ölecek olursan fıtrat üzere ölmüş olursun. Şayet sabaha erersen hayır bulursun". (Tirmizi'nin bir rivayetinde şöyle denmiştir: "Resulullah (sav), uyumak isteyince sağ yanı üzerine dayanır ve şöyle dua ederdi: "Allahım! Kullarını topladığın -veya yeniden dirilttiğin- gün, beni azabından koru")

Ravi: Bera, Hadis No: 1823- Buhari

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Oruç ne zaman başlar ne zaman biter?
» Dünya işleri namaza engel olabilir mi? Rızk için çalışmak ne zaman ibadet olur, ne zaman ibadete engel teşkil eder?
» İftar vaktinde şu duayı okumak sünnettir:
» SABAH NAMAZI NASIL KILINIR? VII-Tesbihat ve duayı hiç ihmal etmeyin
» Duayı sadece kabul edilmesi gereken ve ihtiyaç dilekçesi olarak görmek yanlıştır