MücriM
NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XXI-Tesettürlü değilim, namazım olur mu? 112
MücriM
NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XXI-Tesettürlü değilim, namazım olur mu? 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XXI-Tesettürlü değilim, namazım olur mu?

YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XXI-Tesettürlü değilim, namazım olur mu? Empty
MesajKonu: NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XXI-Tesettürlü değilim, namazım olur mu?   NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XXI-Tesettürlü değilim, namazım olur mu? EmptyCuma Tem. 24, 2009 3:40 pm

— Ben tesettürlü değilim, zaten günaha giriyorum, namaz kılsam kabul olur mu?
Bazı hanım kardeşlerimiz:
— Ben tesettürlü değilim, zaten günaha giriyorum, namaz kılsam kabul olur mu, diye düşünürler.
Aslında örtünmek istedikleri halde çeşitli sebepler yüzünden tesettüre girmeyen bazı hanım kardeşlerimiz, namaz kılıp kılmamak hususunda tereddüt gösterirler. Eğer siz de böyle bir kaygı taşıyorsanız, şunu belirtelim:
Öncelikle, örtünmeye dair bilgilerinizi arttırıp en kısa zamanda Rabbimizin bu kesin emrini yerine getirin. Bununla birlikte, henüz örtünmeseniz bile namazı mutlaka kılın. Çünkü, namaz imandan sonra gelen ilk emirdir. Hem böylece tam bir İslâmî yaşayış için dua edersiniz ve inşallah kabul olur. Aksi takdirde birçok günahla birlikte “namaz kılmamak” gibi çok büyük bir günah daha işlemiş olursunuz.
Tesettürle ilgili bir başka sorun da abdest alırken karşımıza çıkmaktadır. Camilerimizin birçoğunda hanımlar için abdest alma yerleri yoktur. Oysa onlar abdest alırken namahreme gösterilmemesi gereken kol, baş gibi azalarını açmak zorunda kalıyorlar. Bu problemi aşmak için mümkün mertebe önceden abdestli bulunmaya, abdest için uygun fırsatları önceden değerlendirmeye gayret edin.
Köklü çözüm ise, Diyanet İşleri Başkanlığının tavsiyesiyle bütün camilerimizde hanımların abdest alabilmeleri için temiz yerlerin yapılmasıdır. Bunu gerçekleştirmek zor değildir. Zaten abdest için sıra sıra dizilmiş muslukların birkaç tanesini hanımlara ayırıp o kısmı perde veya sunta gibi malzemeyle özel hâle getirmek mümkündür.

KAYNAK : Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? - Cemil Tokpınar
http://mucrim.eniyiforum.org

NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XXI-Tesettürlü değilim, namazım olur mu?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ - IV-“Zamanım yok” iddiası
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ - I-Önemini bilmemek
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XVI-Kılacaktım, ama unuttum
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -IX-Çok yoğun işlerim var
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -VI-Hiç bitmiyor, usanıyoruz