MücriM
NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XI-Elimde yara var, abdestim olmaz 112
MücriM
NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XI-Elimde yara var, abdestim olmaz 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XI-Elimde yara var, abdestim olmaz

YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XI-Elimde yara var, abdestim olmaz Empty
MesajKonu: NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XI-Elimde yara var, abdestim olmaz   NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XI-Elimde yara var, abdestim olmaz EmptyCuma Tem. 24, 2009 4:54 pm

Elimde yara var, su değdirmemem gerekir. Bu yüzden namaz kılamam...
Kimi Müslümanlar normalde namaz kıldıkları halde abdestte yıkaması gereken bir organda yara olduğunda hemen namazı bırakırlar. Gerekçe olarak:
— Elimde yara var, su değdirmemem gerekir. Bu yüzden namaz kılamam, derler.
Halbuki abdest uzuvlarımızdan birisinde yara varsa ve yıkamak zarar veriyorsa, ona su dokundurmadan abdest almamız mümkündür. Eğer yarayı suyla yıkamamız zarar verecekse veya üzerinde sargı varsa, o bölgeyi yıkamadan, sadece üzerini mesh ederek abdest alabiliriz.
Kaldı ki, bazı yaralara su da zarar vermez. Gençlik yıllarımda ayağım yaralanmıştı. O zamanlar hemen doktora gidip göstermeye imkânımız olmadığı için bir eczacıya danıştım.
— Kesinlikle suyla yıkama, dedi.
Onun tavsiyesine uymakta hiçbir sakınca yoktu. Ama ben, sanki yıkamazsam abdestim olmayacakmış gibi bir zanna kapıldım. Bırakın suyla yıkamamayı, aksine yarayı iyice açıp her tarafına suyu ulaştırıyordum. Abdest suyu şifa oldu. Hiçbir merhem kullanmadığım halde yara kısa sürede iyileşti.
Bir yara veya hastalığı çok büyütür, hassas olursanız, gerçekten de iyileşmesi zor olur. Ama gereğinden fazla büyütmezseniz, kısa sürede şifaya kavuşursunuz.

KAYNAK : Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? - Cemil Tokpınar
http://mucrim.eniyiforum.org

NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XI-Elimde yara var, abdestim olmaz
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ - IV-“Zamanım yok” iddiası
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ - I-Önemini bilmemek
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XVI-Kılacaktım, ama unuttum
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -IX-Çok yoğun işlerim var
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -VI-Hiç bitmiyor, usanıyoruz