MücriM
Namaz kılmayandan şeytan bile uzaklaştı 112
MücriM
Namaz kılmayandan şeytan bile uzaklaştı 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Namaz kılmayandan şeytan bile uzaklaştı

YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

Namaz kılmayandan şeytan bile uzaklaştı Empty
MesajKonu: Namaz kılmayandan şeytan bile uzaklaştı   Namaz kılmayandan şeytan bile uzaklaştı EmptyCuma Tem. 24, 2009 8:39 pm

Ben ömrümde bir kere Allah’ın secde emrine karşı çıktım ve ondan dolayı da Allah’ın huzurundan kovuldum. Sen ise bir günde beş kere isyan ettin.
Adamın biri sahrada dolaşırken, şeytan ona arkadaş olmuştu. Adam öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazlarını kılmamıştı. Uyuma vakti geldiğinde, adam yatıp uyumak istedi. O zaman şeytan adamdan uzaklaşmaya başladı.
Adam:
– Benden niye kaçıyorsun, diye sordu.
Şeytan da cevap olarak:
– Ben ömrümde bir kere Allah’ın secde emrine karşı çıktım ve ondan dolayı da Allah’ın huzurundan kovuldum. Sen ise bir günde beş kere isyan ettin. Ben Allah’ın sana gazap edip, senin arkadaşın olmam sebebiyle beni de kahretmesinden korkarım, dedi ve arkadaşlığı kabul etmeyip uzaklaştı.

KAYNAK : Namazı yaşayanlar - Said Demirtaş
http://mucrim.eniyiforum.org

Namaz kılmayandan şeytan bile uzaklaştı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Namaz Namaz Namaz Yine ve Elbette Namaz
» Namaza şeytan uyandırdı
» Aceleyle kılınan namaz, namaz sayılmaz
» Namaz Vakti - Namaz Vakitleri Programı 2.8.4
» Yaptığı teyemmümle namaz kılan kimse namaz kıldıktan sonra suyu bulsa ve vakit de çıkmamış olsa namazı iade etmesi gerekir mi?