MücriM
Namaza şeytan uyandırdı 112
MücriM
Namaza şeytan uyandırdı 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Namaza şeytan uyandırdı

YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

Namaza şeytan uyandırdı Empty
MesajKonu: Namaza şeytan uyandırdı   Namaza şeytan uyandırdı EmptyCuma Tem. 24, 2009 8:57 pm

Bayezid-i Bistamî, bir gece çok uykusuz ve yorgundu. Bu yüzden uykusu çok ağırlaşmış, sabah namazına uyanamamıştı. Namazını kaza edip ağlayıp inledi, sel gibi gözyaşı döktü.
BAYEZİD-İ BİSTAMÎ, çocukken bir gün cami av-lusunda oynuyordu. Oradan geçmekte olan büyük veli-lerden Şa¬kik-i Belhî kendisini görüp:
– Bu çocuk büyüyünce zamanının en büyük velisi olacak, buyurdu.
Yine bir gün hadis âlimlerinden bir zât onu görünce çok hoşuna gitti. Zekâ ve anlayışını ölçmek için sordu:
– Güzel çocuk, namaz kılmasını güzelce biliyor mu-sun?
Bayezid-i Bistamî de ona:
– Evet, Allah dilerse becerebiliyorum, cevabını ve-rince:
– Nasıl, diye sordu.
Bayezid-i Bistamî:
– Buyur ya Rabbi, diyorum. Allah’ın emrini yerine ge-tirmek üzere tekbir alıyor, Kur’ân-ı Kerim’i tane tane okuyor, tâzim ile rükûa varıyor, tevazu ile secde ediyor, vedalaşarak selâm veriyorum, dedi. O zât hayran kala-rak:
– Ey sevgili ve zeki çocuk! Sende bu fazilet ve derin anlayış varken, insanların gelip başını okşamalarına niçin izin veriyorsun, diye sordu. Bayezid-i Bistamî:
– Onlar beni değil, Allahü Teâlâ’nın beni süslediği o güzelliği mesh ediyorlar. Bana ait olmayan bir şeye dokunmalarına nasıl engel olabilirim, cevabını verdi.
Allah aşkında o kadar ileri ve ibadette o derece yüksekti ki, namaz kılarken Allah korkusundan göğüs kemikleri gıcırdar, yanında bulunanlar bunu duyarlardı.
Bayezid-i Bistamî, bir gece çok uykusuz ve yorgundu. Bu yüzden uykusu çok ağırlaşmış, sabah namazına uyanamamıştı. Namazını kaza edip ağlayıp inledi, sel gibi gözyaşı döktü. O kadar çok tövbe ve istiğfar etti ki, üzüntü ve acıdan yanan kalbini sevince boğacak şöyle bir ses işitti:
– Ey Bayezid, bu günahını affettim. Pişmanlık ve ağlamana da, yetmiş bin namaz sevabı ihsan ettim.
Aradan birkaç ay geçtikten sonra yine uyku bastırdı. Şeytan gelip, Bayezid-i Bistamî’nin mübarek ayağından tutarak uyandırdı:
– Kalk, namazın geçmek üzere, dedi. Bayezid-i Bis-tamî, karşısında şeytanı görünce şaşırdı:
– Ey mel’un! Sen hiç böyle yapmazdın. Herkesin namazının geçmesini, kazaya kalmasını isterdin. Şimdi nasıl oldu da beni uyandırdın?
Şeytan şu cevabı verdi:
– Birkaç ay önce sabah namazını kaçırdığında, pişmanlığın ve üzüntün sebebiyle çok ağlayıp inlediğin için affedilmiş, ayrıca yetmiş bin namaz sevabı almıştın. Bugün, o kadar sevaba kavuşmayasın diye seni uyandırdım!

KAYNAK : Namazı yaşayanlar - Said Demirtaş
http://mucrim.eniyiforum.org

Namaza şeytan uyandırdı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Namaz kılmayandan şeytan bile uzaklaştı
» Namaza Dikkat..
» Farklılık Mülahazası Şeytan'dandır
» Göz Zinasının Namaza Olan Etkisi
» Dinimizin Namaza verdiği önemden bahseder misiniz?