MücriM
“Allah’ım, ondan aldıklarını geri ver!” 112
MücriM
“Allah’ım, ondan aldıklarını geri ver!” 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

“Allah’ım, ondan aldıklarını geri ver!”

YazarMesaj
MücriM
Admin
MücriM

Site Aktifliği : 5282

“Allah’ım, ondan aldıklarını geri ver!” Empty
MesajKonu: “Allah’ım, ondan aldıklarını geri ver!”   “Allah’ım, ondan aldıklarını geri ver!” EmptyC.tesi Tem. 25, 2009 8:40 pm

Namaz kılarken dünyayı unutan, tüm duygularıyla, benliğiyle namazı hissedip yaşayan büyüklerden Ebû Bekir Kettânî, böyle güzel ve engin duygular içinde namaza durmuş, namazda olmanın verdiği huzurla çevresindekileri görmüyor ve duymuyordu.
Namaz kılarken dünyayı unutan, tüm duygularıyla, benliğiyle namazı hissedip yaşayan büyüklerden Ebû Bekir Kettânî, böyle güzel ve engin duygular içinde namaza durmuş, namazda olmanın verdiği huzurla çevresindekileri görmüyor ve duymuyordu.
Böyle bir namaz ânında, arkasından biri ona yavaş yavaş yaklaştı. Birden Ebû Bekir Kettânî’nin üzerindeki kaftanı kaptığı gibi çarşıya doğru koşarak gözden kayboldu.
Biraz dolaştıktan sonra ilk gördüğü tellâla yaklaştı ve kaftanı satmak istediğini söyledi. Tam bu sırada birden ellerinde büyük bir ağrı hissetti. Ellerine baktığında şaşırmıştı.
– Aman Allah’ım, dedi.
Elleri kurumuştu. Gözlerine inanamadı. Yaptığı büyük hatayı anlamıştı. Hemen o namaz kılan zâtın yanına doğru, büyük bir acıyla yol almaya başladı. Yanına vardığında, kaftanını çaldığı insan namaz kılmaya devam ediyordu. Hemen kaftanı Ebû Bekir Kettânî’nin üzerine koydu. Fakat Ebû Bekir Kettânî, ne kaftanın üzerinden alındığından haberdardı, ne de geri konulduğundan.
Namazı bitirir bitirmez hırsızın ayaklarına kapandığını gördü.
Hırsız büyük bir pişmanlık içinde:
– Efendim, ne olur beni bağışlayın, yalvarırım hakkınızı helâl edin, diyordu.
Onun bu sözlerine şaşıran Kettanî:
– Ne oldu, niçin af diliyorsun, diye sordu.
Adam sıkılarak konuştu.
– Az önce sizin üzerinizdeki kaftanı aldım. İhtiyacım vardı. Çarşıda satmaya çalıştım. Ama gördüğünüz gibi, elim kurudu. Ne olur beni affedin!
Ebû Bekir Kettânî:
– Allah’a yemin ederim ki olup bitenlerden hiçbir haberim olmadı, dedi.
– Pişmanım efendim, beni bağışlayın ve dua edin...
Kettanî, adamın durumuna acımıştı. Zaten Allah’tan çok korkan ve çok şefkatli bir insandı.
Hemen o adama dua etti:
– Allah’ım, o benden aldıklarını geri getirmiş. Sen de ondan aldıklarını geri ver.
Bu dua üzerine hırsızın elleri eski hâline gelivermişti.
Elleri kuruyunca müthiş bir üzüntüye kapılan adam, yaşadıklarına inanamıyordu. Büyük bir imtihan yaşamıştı. Tek tesellisi, Kettanî gibi bir maneviyat büyüğünü tanımış olmasıydı.

KAYNAK : Namazı yaşayanlar - Said Demirtaş
http://mucrim.eniyiforum.org

“Allah’ım, ondan aldıklarını geri ver!”
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hamd (övme ve övülme), âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur. Buradaki övme Allah’ın insanı övmesi, övülme ise Allah’ın övülmesi manasına mıdır?
» Ondan Daha Nazik Biri Yoktu..
» İnsanın Birinci Hedefi Allah'ı Tanımak Allah Marifetine Ulaşmak Olmalı
» 25 yıldır sadece 'Allah Allah' diyor
» Allah'ın el-Vasi ismi hakkında bilgi verir misiniz? Kainatın genişlediği gibi, Allah'ın da bu sürece dahil olduğu iddiası doğru mudur?