MücriM
Hak teâlâ buyurur ki, ey kulum 112
MücriM
Hak teâlâ buyurur ki, ey kulum 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Hak teâlâ buyurur ki, ey kulum

2 posters
YazarMesaj
meriç

meriç

Rep Puanı : bck
Site Aktifliği : 459

Hak teâlâ buyurur ki, ey kulum Empty
MesajKonu: Hak teâlâ buyurur ki, ey kulum   Hak teâlâ buyurur ki, ey kulum EmptyÇarş. Ağus. 05, 2009 2:38 pm

Hak teâlâ buyurur ki, ey kulum, ben acıkdım,beni doyurmadın. Kul cevâben der ki:

Yâ Rabbî! Bütün âlemleri doyuran sensin!Ben seni nasıl doyurabilirim?

O zemân cenâb-ı Hak buyurur ki, falan fakîr kulum aç idi,sen ise bol bol rızklar içinde yüzüyordun. O fakîr kulumu doyursaydın, benim rızâmı kazanmış olacakdın.

Yine ALLAHü teâlâ buyurur ki,ey kulum, ben susamışdım. Bana niçin su vermedin? Kul aynı şeklde:

Yâ Rabbî! Bütün âlemlere su veren sensin, benim seni sulamağa kudretim var mıdır?

ALLAHü teâlâ buyurur ki,falan kulum susamışdı, eğer onu sulamış olsaydın,benim sevgi ve muhabbetimi kazanmış olacakdın. Yine bunun gibi,çıplak olanı giydirmek için bu süâl-cevâb vârid olur. Yine bunun gibi,ben hasta idim de, benim hâl ve hâtırımı gelip sormadın.

Yâ Rabbî, seni nasıl ziyâret edebilirdim?

ALLAHü teâlâ buyurur ki,falan kulum hasta idi, onu ziyâret edeydin,orada benim rızâmı bulacakdın.
aSuDe
Admin
aSuDe

Rep Puanı : uğurböcüğü
Site Aktifliği : 6286

Hak teâlâ buyurur ki, ey kulum Empty
MesajKonu: Geri: Hak teâlâ buyurur ki, ey kulum   Hak teâlâ buyurur ki, ey kulum EmptyÇarş. Ağus. 05, 2009 3:11 pm

Allah razı olsun Meriç sade gül dikensiz

Hak teâlâ buyurur ki, ey kulum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 'Söyle Kulum Ne İstiyorsun?'
» Recep Ayı "Sağır Ay" / Receb-i Şerif,Allâhü TeâLâ’nın ayı