MücriM
Namaz Kılmıyorum Ama Kalbim Temiz 112
MücriM
Namaz Kılmıyorum Ama Kalbim Temiz 112
MücriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tut Elimden Tut Ki Edemem Sensiz Rabbim..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
“İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.'' (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16)
“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir'' (Tirmizî, İlm, 14)
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.(Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9;Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.)
Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.(Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10)

Namaz Kılmıyorum Ama Kalbim Temiz

YazarMesaj
HasLeT..

HasLeT..

Rep Puanı : böcük5
Site Aktifliği : 84

Namaz Kılmıyorum Ama Kalbim Temiz Empty
MesajKonu: Namaz Kılmıyorum Ama Kalbim Temiz   Namaz Kılmıyorum Ama Kalbim Temiz EmptyPerş. Ağus. 06, 2009 6:48 pm

Bu Kelimeyi Söyleyenin Aklindan Şüphe Ediyorum. Kalbi Temiz Olduğunu Düşünüp Namaz Kilmayanlar Gerçekten Çok Derin uykudalar. Ve Peygamberimizin sanki Kalbi Pisti de Gece Gündüz Namaz Kiliyodu.
Namaz Kilmiyorum Ama Kalbim Temiz"
".. O, sizi daha topraktan yarattiği zaman ve siz annelerinizin karinlarinda bulunduğunuz sirada, sizi en iyi bilendir. Bunun için kendinizi temize çikarmayin. Çünkü O, sakinani daha iyi bilir" (Necm: 32/32)
Mânevi yönden boşlukta olan bir çoklarin -masiyete rağmen- kendilerini temize çikarmak için diline doladiği bu cümle; onlar adina gerçekten büyük bir kandirmacadir.

Oysa kalbin temiz olmasi Allah'a daha çok itaâti gerektirir isyani değil! Bu yüzden Allah Rasûlü SallAllahu Aleyhi Vesellem ve sahâbesi geceleri bile namaz kiliyordu.. Oysa Rabbimiz, namaz kilmamizi mutlak olarak emretmiş, yukarida geçen âyet ve hadislerde de görüldüğü gibi namazsizligin kafir ve müsriklerin vasiflarindan olduğu bildirilmiştir. Yaratanina değil de kendi zevk ve sehvetine uyan kimsenin kalbinin temiz olmasi mümkün değildir. Bu, seytanin onu kandirmadaki bir yöntemidir. Gerçekten kendi ve ailesinin menfâatini düsünen kisi; kendini böylesi ucuz sözlerle kandirmakla değil, Rabbinin Kur'ân-i Kerim'de ona ne buyurduğunu ögrenmekle meşgul olur.

Gözümüzün nûru namazla ihya olmaya, ailemizi, arkadaslarimizi ve çevremizdekileri de ihya etmek üzere, tam bir içtenlikle karar vererek tevbeye sarilmaliyiz. Allah'in affindan yüzçevirenlerden baska kimsenin helak olmayacaği gerçeği karsisinda inat etmek ve yine de namazdan gafletle günleri geçirmek, insan için takdir edilen onurlu makama asla yaraşmaz. Iyi günümüzde Allah'a koşarsak, bizi imtihan ettiği zorlu günlerimizde yardimini esirgemez. Bunca gerçeklerden sonra yine de günah ve masiyet içinde kalmaya devam etmek, ahiret günü kör olarak hasredilmekten razi olmaktir..

"...Ve şeytan, Allah'in affina güvendirerek sizi kandirmasin" (Lokman, 31/33).

"Bana ibâdet etmekten büyüklenip yüz çevirenler, muhakkak ki, küçülmüş olarak Cehenneme gireceklerdir" (Mümin, 40/60).

"Öyle bir günden korkun ki, onda bütün insanlara sadece kazanmiş olduklari şeyler ödenir. Ve onlar bu konuda hiçbir haksizliğa uğramazlar!.. "

".. Biz onu kiyamet günü kör olarak haşrederiz. O, "Rabbim! Beni niçin kör olarak haşrettin? Oysa ben, hakikaten görür idim" der. (Allah) Buyurur ki: "Işte böyle. Çünkü sana ayetlerimiz geldi; ama sen onlari unuttun. Bu gün de ayni sekilde sen unutuluyorsun! " (Tâ hâ, 20/124-126). [57]
Inandiğiniz gibi yaşamazsaniz,Yasadiğiniz gibi inanmaya baslarsiniz...Hz. Ömer (r.a.)

Yaziyi hazirlayan değerli bir alim kardesimiz Ismail Aydin.Allah kendisinden razi olsun

Uçurtmalar Rüzgar Gücü İle Değil O Güce Karşı Koydukları İçin Yükselirler....

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ -XX-Benim kalbim temiz, niye namaz kılayım?
» Namaz Namaz Namaz Yine ve Elbette Namaz
» Allah de kalbim...
» Teyemmüm yaparak namaz kılan bir kimse namaz vakti çıktıktan sonra suyu bulsa kıldığı namazı kaza etmesi gerekir mi?
» Namaz Vakti - Namaz Vakitleri Programı 2.8.4